29 Lis

Krzem – pierwiastek życia

Krzem powinien być traktowany jako pierwiastek życia – zaraz po tlenie, jest drugim rozpowszechnionym pierwiastkiem na świecie. Ziemia to tak naprawdę około 47 procent tlenu oraz 27 procent krzemu. Gdyby odwołać się do pracy słynnego Leonarda da Vinci, która przedstawia człowieka wpisanego w okrąg – można powołać się o interpretację, że człowiek jest idealnym odbiciem nieba, a jeśli wpisze się go w kwadrat, staje się odbiciem Ziemi. Rzeczywiście potwierdza to stosunek tlenu i krzemu, który znajduje się w ludzkim organizmie.

Krzem ma istotne znaczenie dla życia oraz dobrego zdrowia ludzi, roślin i zwierząt. Ponadto spowalnia proces starzenia i zapewnia skórze elastyczność, gdyż bierze czynny udział w syntezie kolagenu.

Przez cały czas w naturalnym środowisku zachodzą zmiany, a cywilizacja na pozór ułatwiająca życie, codziennie daje dostęp do chlorowanej wody, przetworzonych produktów oraz rafinowanych produktów, które w istocie nie zawierają krzemu.

Jednymi z najbardziej niebezpiecznymi pożeraczami krzemu, które występują w organizmie człowieka są liczne pasożyty i grzyby. To stali bywalcy ludzkich tkanek. Wykorzystują je jako środowisko, w którym chętnie mieszkają i się rozmnażają. Zabierając z organizmu człowieka krzem – pierwiastek życia, pasożyty pozbawiają jednocześnie ekologicznego porządku i wprowadzają w nas chaos. Ich ilość w ciele człowieka może sięgać wielkich rozmiarów, a pierwszym organem w którym najchętniej się „zadomawiają” jest wątroba, czyli narząd odpowiadający za filtrowanie krwi.